Difference between revisions of "GKLS AUTM043"
(→Tananyag) |
(→Tananyag) |
||
| (2 intermediate revisions by the same user not shown) | |||
| Line 34: | Line 34: | ||
| 1. | | 1. | ||
| Bevezető | | Bevezető | ||
| − | | [https://drive.google.com/file/d/ | + | | [https://drive.google.com/file/d/1MvNgzmILt42iRE2HITo-Wt1hvHhwNcQ6/view?usp=sharing Bevezető] |
| − | | [ | + | | [https://drive.google.com/file/d/1HddgzKe1nIxqRKKhtEIrdB6YQ_inYmLl/view?usp=sharing Példák megoldása] |
|- valign=top | |- valign=top | ||
| 2. | | 2. | ||
| Alapmérések I. | | Alapmérések I. | ||
| − | | [https://drive.google.com/file/d/ | + | | [https://drive.google.com/file/d/1MvNgzmILt42iRE2HITo-Wt1hvHhwNcQ6/view?usp=sharing Bevezető] |
| − | | [ | + | | [ Házi feladat] |
|- valign=top | |- valign=top | ||
| 3. | | 3. | ||
| Alapmérések II. | | Alapmérések II. | ||
| − | | [https://drive.google.com/file/d/ | + | | [https://drive.google.com/file/d/1MvNgzmILt42iRE2HITo-Wt1hvHhwNcQ6/view?usp=sharing Bevezető] |
| − | | [ | + | | [ Házi feladat] |
|- valign=top | |- valign=top | ||
| 4. | | 4. | ||
| Aszinkron gép mérése | | Aszinkron gép mérése | ||
| − | | [https://drive.google.com/file/d/ | + | | [https://drive.google.com/file/d/1MvNgzmILt42iRE2HITo-Wt1hvHhwNcQ6/view?usp=sharing Bevezető] |
| − | | [ | + | | [ Házi feladat] |
|- valign=top | |- valign=top | ||
| 5. | | 5. | ||
| Szinkron gép mérése | | Szinkron gép mérése | ||
| − | | [https://drive.google.com/file/d/ | + | | [https://drive.google.com/file/d/1MvNgzmILt42iRE2HITo-Wt1hvHhwNcQ6/view?usp=sharing Bevezető] |
| − | | [ | + | | [ Házi feladat] |
|} | |} | ||
Latest revision as of 14:01, 10 March 2025
|
Villamos gépek méréstechnikája | |
|
Oktató
|
További oktatók:
|
A kurzus leírása
Ez a szakképzési tárgy a Villamos gépek működése (GKLS_AUTM040) tárgyhoz kapcsolódó tantárgy. A tárgy célja a hallgatók megismerkedjenek a villamos gépek vizsgálatához elengedhetetlen fékpadokkal, azok főbb építőelemeivel. A kurzus keretén belül laboratóriumi gyakorlaton vesznek részt a hallgatók, ahol mérési gyakorlat keretén belül elsajátítják a villamos gépekhez kapcsolódó alapmérésekkel és egyes géptípusok jellemző karakterisztikájának felvételével.
Tananyag
A mérési utasítások tartalmaznak egy rövid elméleti átekintést, de javasolt a mérés előtt a Bevezető és a géptípushoz tartozó elmélet áttekintése a Electrical_Machines oldalon található előadás alapján. A táblázatban a kurzushoz tartozó előadások találhatóak időrendi sorrendben.
| Hét | Téma | Előadás | Házi feladat |
| 1. | Bevezető | Bevezető | Példák megoldása |
| 2. | Alapmérések I. | Bevezető | [ Házi feladat] |
| 3. | Alapmérések II. | Bevezető | [ Házi feladat] |
| 4. | Aszinkron gép mérése | Bevezető | [ Házi feladat] |
| 5. | Szinkron gép mérése | Bevezető | [ Házi feladat] |
Követelmények
A kontaktórák során a mérések sikeres elvégzése és a mérési jegyzőkönyv elkészítése.
A tantárgy elvégzéséhez átlagosan szükséges tanulmányi munka
| Kontakt óra | 15 |
| Félévközi készülés órákra | 85 |
| Felkészülés zárthelyire | 0 |
| Házi feladat elkészítése | 0 |
| Vizsgafelkészülés | 0 |
| Összesen | 100 |